W Polsce mamy coraz więcej efektownych kompleksów basenowych zasilanych wodą termalną. Przyciągają one tłumy gości, przede wszystkim spragnionych relaksu oraz chcących się przekonać o zdrowotnych właściwościach wody czerpanej z głębokich pokładów naszej planety. Aby w pełni wykorzystać potencjał kąpieli termalnej warto zaplanować sobie nieco dłuższy pobyt – na przykład weekendowy (szczególnie, gdy masz do pokonania spory kawałek drogi). Szukasz inspiracji na kilkudniowy wyjazd we dwoje lub z całą rodziną? Sprawdź, dlaczego baseny termalne to zawsze dobra opcja.

Relaks, którego dawno nie doświadczyłeś 

Weekendowy wypad na baseny termalne jest świetnym pomysłem, jeśli czujesz, że Twoje baterie powoli się już wyczerpują. Przez to coraz trudniej jest Ci się skupić na zadaniach w pracy, bywasz rozdrażniony, jesteś stale zmęczony, nic Ci się nie chce, nawet wyjść na spacer. W takiej sytuacji wsiadaj w samochód i ruszaj na południe naszego kraju, gdzie znajdziesz najlepsze kompleksy termalne.

Nasza propozycja? Termy BUKOVINA (https://www.termybukovina.pl). To jeden z najnowocześniejszych i najefektowniejszych kompleksów basenowych z wodą termalną w Europie Środkowo-Wschodniej. Obiekt jest przepięknie położony, znajduje się w samym centrum Bukowiny Tatrzańskiej, oferując zachwycający widok na Tatry Wysokie. Nie widoki są tutaj jednak najważniejsze.

Przede wszystkim Termy BUKOVINA są zasilane wodą termalną o bardzo cennym składzie, w której znajdują się między innymi takie pierwiastki, jak potas, magnez, żelazo, chrom, krzem, siarka, selen, mangan, lit, wapń czy sód. Woda jest czerpana z ujęcia znajdującego się aż 2400 metrów pod powierzchnią ziemi, pod północno-zachodnim zboczem Wysokiego Wierchu.

Kąpiele w tak cennej pod względem składu wodzie termalnej działają silnie relaksująco, pozwalają się odprężyć, pozbyć napięcia mięśni oraz oczyścić przemęczoną głowę. Sam się przekonasz, że już po kilku godzinach spędzonych w basenach termalnych spojrzysz na swoją rzeczywistość zupełnie inaczej i zyskasz nowe siły do pracy.

Najlepsza propozycja dla zestresowanych 

Regularne wizyty na basenach termalnych powinny być przepisywane przez lekarzy osobom, które cierpią z powodu bardzo silnego stresu – na przykład przedsiębiorcom, pracownikom wyższego szczebla, ale też osobom po przeżyciu traumy. Dlaczego? Ponieważ badania wykazały, że kontakt z taką wodą ma zbawienny wpływ na funkcjonowanie centralnego ośrodka nerwowego, na czele z mózgiem, jak również układu krążenia.

Kąpiele w wodzie termalnej mogą minimalizować ryzyko poważnych chorób psychicznych oraz zawału serca. Jeśli więc żyjesz w stresie i czujesz, że zaczyna się to odbijać na Twoim zdrowiu, to powinieneś już wiedzieć, gdzie spędzisz najbliższy wolny weekend.

Romantyczny pobyt we dwoje? Baseny termalne to tylko jedna z atrakcji 

Baseny termalne to ciekawa propozycja dla osób, które szukają atrakcyjnego miejsca na spędzenie romantycznego weekendu z drugą połówką – na przykład przy okazji walentynek czy rocznicy. Warto tutaj postawić na kompleks, który zapewni dostęp do komfortowej strefy SPA, w tym masaży, saun czy różnego rodzaju zabiegów odnowy biologicznej. Z takich propozycji można skorzystać w Termach BUKOVINA oraz będącym częścią kompleksu nowoczesnym centrum Wellness BUKOVINA.

Nocleg w luksusowych warunkach zapewni natomiast czterogwiazdkowy Hotel BUKOVINA, którego goście mają nieograniczony dostęp do term. Warto sprawdzić korzystne pakiety pobytowe dla dwojga, szczególnie w sezonie jesiennym, które obejmują specjalne oferty na zabiegi czy chociażby powitalną butelkę wina oraz kolację w Restauracji BUKOVINA. 

Świetny czas spędzony z całą rodziną 

Weekendowy wypad na baseny termalne to propozycja nie tylko dla singli czy par, ale także całej rodziny. Rodzice mogą mieć oczywiście wątpliwości, czy dzieci nie będą się nudzić podejrzewając, że takie kompleksy służą przede wszystkim celom terapeutycznym. Nic bardziej mylnego.

Wspomniane wcześniej Termy BUKOVINA są wręcz uwielbiane przez dzieci, dla których przygotowano efektowne zjeżdżalnie czy zdrowe przekąski. W czasie, gdy pociechy świetnie się bawią pod czujnym okiem ratowników, rodzice mogą się całkowicie zrelaksować np. w jacuzzi czy skorzystać z bogatej oferty SPA

Jeśli więc powoli zaczynasz planować weekend za miastem, ale chcesz, aby tym razem nie skończyło się tylko na zwiedzaniu, to koniecznie rozważ wybranie się na baseny termalne. Dlaczego warto to zrobić np. w październiku? O tym przeczytasz już w artykule na stronie https://www.termybukovina.pl/blog/gdzie-na-weekend-w-pazdzierniku-to-idealny-miesiac-na-krotki-urlop.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.