Wrocław to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Ma liczne atrakcje turystyczne, które przyciągają zwiedzających z całego świata. Jest wyjątkowe i ciekawe. To dobre miejsce na romantyczne wypady, wycieczki firmowe albo rodzinne wyjazdy. We Wrocławiu absolutnie każdy znajdzie coś dla siebie.

Krasnale

To najbardziej charakterystyczna atrakcja Wrocławia. Małe, sympatyczne krasnale rozstawione są w wielu punktach miasta. Stworki w czapeczkach przedstawione są w różnych sytuacjach, np. jest krasnal, który korzysta z bankomatu albo wychodzi z kanału. Warto wiedzieć, że każdy krasnal ma swoje imię i ustaloną lokalizację. Można ją odnaleźć online (przy pomocy współrzędnych GPS) lub na mapach, które można otrzymać w punktach informacji turystycznej. Krasnale są kochane przez wszystkie dzieci!

Panorama Racławicka

Atrakcje we Wrocławiu mogą budzić podziw całego świata. Do takich należy Panorama Racławicka. Jest to potoczna nazwa dla obrazu pt.: „Bitwa pod Racławicami”. To gigantyczne dzieło zostało namalowane pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Obraz namalowano na płótnie o długości 120moraz szerokości 15m. Jest on rozpięty na ścianach specjalnie zbudowanej w tym celu rotundy. Oprócz samego płótna znajduje się tam sztafaż, który ma tworzyć złudzenie trójwymiarowości. Widz, który znajduje się w środku, traci poczucie tego, gdzie obraz się kończy, a gdzie zaczyna. Jest to dzieło tak bogate w detale, że można spędzić całe godziny na przypatrywaniu się każdemu z bohaterów.

Hydropolis

To Centrum Edukacji Ekologicznej, czasami nazywane też Centrum wiedzy o wodzie. Dosłownie, „Hydropolis” to Miasto Wody. Atrakcje Wrocławia dla dzieci są przeróżne, ale Hydropolis zainteresuje każdego. Nawet dorośli będą się w nim świetnie bawić. Dlaczego? Bo to nowoczesny obiekt, który paradoksalnie wręcz – umieszczony jest w XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody. Centrum to jest wyposażone w wiele atrakcji multimedialnych, ekranów i projekcji, które wyjaśniają jaką rolę pełni woda na Ziemi. W tym niezwykłym muzeum można dowiedzieć się jak prądy oceaniczne kształtują klimat i dlaczego woda jest niezbędna do życia. Można dowiedzieć się tutaj wszystkiego, co dotyczy wody.

Afrykarium z oceanarium

To miejsce, które pokochają nie tylko dzieci. Nowoczesne zoo, które jest połączone z oceanarium to prawdziwa ciekawostka. Tym bardziej, że to pierwsze takie miejsce w Polsce. To wyjątkowa sytuacja, kiedy człowiek może znaleźć się w podwodnym tunelu i zobaczyć ryby oddzielone jedynie taflą szkła. Wydaje się, że wystarczy wyciągnąć rękę, żeby pogłaskać przepływającego obok rekina. W tym jednym miejscu można zobaczyć najważniejsze zwierzęta Afryki – od kolorowych rybek zamieszkujących rafę koralową, aż po hipopotamy.

Atrakcje we Wrocławiu nie bez powodu przyciągają licznych turystów. Wybierając się do tego miasta, należy jak najlepiej zaplanować swój czas, tak żeby nie zmarnować ani jednej jego minuty. Atrakcje tezapadną w pamięć każdemu zwiedzającemu.

Po więcej ciekawych miejsc we Wrocławiu zerknij tutaj: https://pozwiedzane.pl/wroclaw/zobacz/polecane-miejsca/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.