Gdzie w tym roku wypoczywają Polacy? Tam, gdzie jest ciepło, smacznie, niedrogo. Popularne są kraje położone stosunkowo blisko Polski. W tym roku w do top 3 nie trafiły Hiszpania i Egipt. Zobacz, gdzie najchętniej udają się Polacy na letni urlop.

Miejsce 1 – Grecja

W lipcu bieżącego roku do Grecji udało się 27,4 % klientów polskich biur podróży. Jak widać, nasi rodacy chętnie wybrali się tam, gdzie jest ciepło i stosunkowo blisko.

Grecja to znany i bardzo lubiany kierunek wakacji. Popularne są greckie wyspy: Kreta, Korfu, Kos, Zakynthos, Rodos, ale też kontynentalna część Grecji, na której znajduje się wiele zabytków z okresu starożytności.

Wypoczynek w Grecji to gwarantowana słoneczna pogoda, bajeczne plaże, ciepła woda w morzach, wyjątkowo smaczna kuchnia i bardzo serdeczni tubylcy. Także ceny wyglądają dość zachęcająco. Tydzień w Grecji kosztuje około 2500 zł.

Miejsce 2 – Turcja

Turcja w tym roku notuje bardzo duże zainteresowanie polskich turystów. Nic dziwnego, że znalazła się na drugim miejscu w zestawieniu najpopularniejszych kierunków, bo do tego kraju wybrało się 25,4% turystów.

Turcja graniczy z Grecją, ale trudno porównywać te dwa kraje. Łączy je podobnie słoneczna pogoda i ciepła woda w morzu, dzieli w zasadzie wszystko inne. Kultury grecka i turecka bardzo się od siebie różnią, także kuchnia jest zupełnie inna. W Turcji króluje kawa, w Grecji wino.

Turcja przyciąga doskonale zagospodarowanymi plażami, wysokiej klasy zapleczem hotelowym, możliwością uprawiania sportów wodnych, licznymi parkami narodowymi i atrakcjami dla najmłodszych. To kraj, który z jednej strony pełen jest starożytnych pamiątek, z drugiej należy do grona krajów najszybciej rozwijających się. Gospodarka Turecka opiera się w dużej mierze właśnie na turystyce, nic więc dziwnego, że jakość usług jest na bardzo wysokim poziomie. Tydzień w Turcji kosztuje średnio około 2200 zł.

Miejsce 3 – Bułgaria

Bułgarię w lipcu wybrało 11,3% turystów. Zdecydowanie mniej niż Turcję i Grecję, ale nadal więcej niż popularne jeszcze dwa lata temu Włochy lub Hiszpanię. Ciekawostką jest, że Bułgaria graniczy z Grecją i Turcją, tworząc razem swoisty Złoty Trójkąt polskiej turystyki.

Dlaczego wybieramy Bułgarię? Jest blisko i można do niej dojechać samochodem, co dla niektórych ma niebagatelne znaczenie.

Wakacje w Bułgarii to przede wszystkim Słoneczny Brzeg i Złote Piaski, dwa najpopularniejsze kurorty nad Morzem Czarnym. Urzekają luksusowymi hotelami i czystymi plażami.

Zapewne nie bez znaczenia są też bułgarskie ceny. Tygodniowy pobyt kosztuje niewiele ponad 1600 zł.

Jak bezpiecznie podróżować z biurem podróży?

Urlop z biurem podróży to najlepsza opcja na wakacje w czasie pandemii. Touroperatorzy są na bieżąco z obostrzeniami wprowadzanymi przez poszczególne kraje, dysponują wzorami formularzy, które trzeba wypełnić przed wyjazdem, przestrzegają zasad bezpieczeństwa.

Lot samolotem wyczarterowanym przez biuro podróży oznacza konieczność noszenia maseczki (niektórzy przewoźnicy wymagają maseczki z filtrem), zachowania wymaganego półtorametrowego dystansu od osób obcych, dezynfekcji rąk.

Przed powrotem do Polski niezbędne będzie wypełnienie deklaracji zdrowia oraz Karty Lokalizacji Podróżnego.

Niektóre biura podróży (np. Biuro Podróży Itaka) oferują także ubezpieczenia na wypadek zachorowania na Covid-19 oraz możliwość zmiany terminu podróży w przypadku wystąpienia koronawirusa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.