Masz problem z wyborem wakacyjnej destynacji? Jeśli kochasz dobre jedzenie, potrafisz zachwycić się pięknem natury lub też drzemie w tobie ukryty artysta, archeolog bądź miłośnik historii, to krajem wręcz stworzonym dla ciebie są słoneczne Włochy.

Czarter jachtu – twój sposób na zwiedzanie

Istnieje wiele sposobów na zwiedzanie danego kraju czy regionu, niemniej jednak żaden z nich nie może równać się z czarterem jachtu czy też innego typu łodzi. Dlaczego? Ponieważ podróż drogą morską posiada jedyny w swoim rodzaju charakter! To prawdziwa przygoda pełna emocji, niezapomnianych widoków oraz smaków typowych dla krajów, które znajdą się na trasie naszego rejsu.

Czy każdy może pozwolić sobie na wynajem jachtu?

Wiele osób wychodzi z założenia, że czarter jachtu to usługa kierowana wyłącznie do doświadczonych wilków morskich, posiadających stosowne uprawnienia żeglarskie. Ile w tym prawdy? W rzeczywistości nadmienione założenie nie ma zupełnie nic wspólnego ze stanem faktycznym. Wynajem jachtu jest usługą, z której może skorzystać dosłownie każdy z nas, w tym również osoby, które nie posiadają uprawnień żeglarskich. Wbrew pozorom nie oznacza to wcale, że dokumenty te nie są potrzebne do prowadzenia łodzi. Wręcz przeciwnie! Jak zatem czarterować jacht bez stosownych pozwoleń? Wystarczy wynająć łódź wraz ze skipperem czyli kapitanem przydzielonym do sterowania danym jachtem, katamaranem czy też jednostką pływającą innego typu. Usługę tego rodzaju znajdziesz m.in. w ofercie firmy Globe Sailor (https://www.globesailor.pl/czarter-jachtow-wlochy-d474.html).

Czarter jachtu we Włoszech czyli zasmakuj w słońcu Italii

Czarter jachtu we Włoszech to, nie mniej i nie więcej, jak tylko gotowa recepta na udane, a zarazem niezapomniane wakacje, które z powodzeniem można określić mianem podróży życia. Włochy są bowiem krajem posiadającym największą liczbę obiektów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Piazza del Duomo w Pizie, Wenecja z laguną, Vicenza i wille palladiańskie w regionie Wenecji Euganejskiej, Ferrara, miasto renesansowe i delta Padu, zabytki wczesnochrześcijańskie w Rawennie, pałac królewski z XVIII w. w Casercie wraz z parkiem, akweduktem Vanvitelli i zespołem San Leucio, czy też zespół zabytkowy Rzymu, dobra Stolicy Apostolskiej leżące na terenie Rzymu, korzystające z prawa eksterytorialności i kościół Św. Pawła za Murami – to tylko wybrane obiekty z listy UNESCO, jakie możemy podziwiać podczas pobytu w pięknej Italii.

A jeśli historia nie zalicza się do grona twoich zainteresowań, udaj się na Sycylię czyli wyspę, na której znajdziesz sporą ilość wulkanów, w tym również słynny wulkan Etna. Chcesz nacieszyć oczy widokiem malowniczych krajobrazów? W takim razie obierz rejs na urocze Wyspy Liparyjskie lub też wybrzeże Amalfitańskie, które uznawane jest za jedno z najpiękniejszych w całej Italii. A po pełnym emocji dniu rozsiądź się w jednej z włoskich knajpek i do woli delektuj serwowanymi przysmakami, takimi jak słynne makarony, pizze, deski serów czy wędlin. Do tego kieliszek schłodzonego, włoskiego wina, towarzystwo przyjaciół i idealne zakończenia dnia gotowe!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.