Trasa samolotu

Samoloty to aktualnie najczęściej wybierana forma transportu ze względu na komfort, wygodę i wiele innych czynników. Zwiększone bezpieczeństwo, a także krótki czas przedostania się na drugi koniec świata sprawia, że coraz częściej podróżujemy między chmurami. Jak więc śledzić podróż naszych bliskich, gdy wybierają transport powietrzny? To prostsze, niż Ci się wydaje!

Internet jako idealna pomoc, czyli radary samolotów

Chcesz sprawdzić, gdzie aktualnie znajduje się Twoja rodzina i ile czasu pozostało im do miejsca docelowego, by być spokojnym o ich lot? Jesteś pasjonatem lotnictwa i interesują Cię samoloty, kursujące po całym świecie? Niezależnie od tego, jaki masz cel, istnieje wiele prostych w obsłudze stron internetowych, na których możesz sprawdzić interesujące Cię loty.

FLIGHT RADAR 24

Strona internetowa, która od dłuższego czasu jest bardzo popularna wśród miłośników samolotów. Na stronie www.flightradar.live można obserwować loty z całego świata. Po kliknięciu żółtego przycisku z napisem „START” na ekranie ukazuje się szczegółowa mapa świata, na której na bieżąco aktualizowane są położenia poszczególnych samolotów. Dany lot można sprawdzić po kliknięciu w ikonkę samolotu na ekranie, bądź wpisaniu numeru lotu w wyszukiwarkę na stronie. Po wykonaniu tej czynności, ukażą nam się szczegółowe informacje, na przykład kierunek lotu, godzinę i skrót lotniska, z którego samolot startował, a także przewidywany czas zakończenia podróży. Każdy lot jest monitorowany na bieżąco i pokazywany na mapie w miejscu, w którym rzeczywiście aktualnie się znajduje. Strona prowadzona jest w języku angielskim. 

Radar lotów

Dla osób, które nie władają językiem angielskim i wygodniej jest im korzystać z polskojęzycznej strony, idealny będzie radar-lotow.pl Strona działa bardzo podobnie do Flight Radar. Po wybraniu danego samolotu na ekranie, z lewej strony pokaże nam się okno z istotnymi informacjami dotyczącymi samolotu – numer lotu, miejsce wylotu oraz kierunek podróży, a także wysokość, na której samolot się znajduje. Dodatkowo, na mapie, za pomocą kolorowej linii przy samolocie, możemy sprawdzić, jak długą trasę już pokonał i ile drogi jeszcze zostało do pokonania.

Aplikacja dla pasażerów – informacje „z pierwszej ręki”

Jeżeli jesteś pasażerem na pokładzie samolotu i do końca nie wiesz, w jakim miejscu podróży się znajdujesz – bez problemu możesz zaczerpnąć informacji za pomocą aplikacji mobilnej IKOL X. Posiadanie aplikacji pozwala na śledzenie całej podróży oraz zapisanie szczegółowej trasy przelotu. Wystarczy, że gdy samolot będzie przygotowywał się do startu, włączysz opcję namierzania lokalizacji w telefonie, a aplikacja IKOL X zacznie zapisywać Twoją trasę. Dzięki tej opcji, masz możliwość późniejszego sprawdzenia swojej podróży, wraz z takimi informacjami, jak wysokość n.p.m., czy dokładnej godziny wylotu i przylotu. Poza tym, w każdym momencie swojego lotu możesz sprawdzić, w jakim położeniu aktualnie się znajdujesz i ile czasu pozostało do końca podróży. To świetna opcja dla niecierpliwych i ciekawych pasażerów.

W dobie Internetu tak naprawdę wszystko jest możliwe. Dlaczego by więc nie skorzystać z tak ciekawej i pomocnej możliwości, jaką jest monitorowanie lotu samolotów? Gdy wraz z rodziną będziesz planować podróż drogą powietrzną lub po prostu będziesz mieć ochotę śledzić loty całego świata, warto pamiętać o stronach, oferujących taką możliwość. 

One Reply to “Jak sprawdzić, gdzie aktualnie jest samolot?”

  1. Ja mieszkałam długi czas na lotnisku i flightradar to była strona, którą miałam włączoną praktycznie non stop. Podobne rozwiazanie funkcjonuje także przy transporcie morskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.