Anglia – największa część Wielkiej Brytanii oferująca niezapomniane chwile. Poczuj równocześnie ducha przeszłości oraz powiew nowoczesności podczas odwiedzin tego ciekawego kraju.

Tanie loty do Anglii zachęcają do bliższego jej poznania – i słusznie, bowiem Anglia jest wyśmienitym miejscem na city break. Ciężko mówić o wycieczce do Anglii i nie wspomnieć o jej stolicy, czyli Londynie. Trzecie największe miasto Europy ma z pewnością wiele do zaoferowania turyście. Są to przede wszystkim zabytki, takie jak największy na świecie pałac królewski Buckingham Palace, przecinający Tamizę Tower Bridge, wieża zegarowa Big Ben, zamek White Tower oraz wiele innych. Najbardziej popularne atrakcje turystyczne Londynu to także wysoki na 135 metrów diabelski młyn London Eye, czy Muzeum Brytyjskie. Fani serii przygód o Harrym Potterze koniecznie muszą zajrzeć do studia Warner Bros Studio, w którym odkryją sceny świata magii uwiecznione na kultowych filmach.

Rozbudowana sieć lotów Polska – Wielka Brytania pozwala na odkrywanie innych ciekawych miast tego zakątka. Są to między innymi Manchester z legendarnym stadionem Old Trafford, położony na wybrzeżu Liverpool, Bristol ze słynnym wiktoriańskim mostem, Leeds z ruinami klasztoru Kirkstall Abbey oraz Birmingham ze swoimi ciekawymi muzeami.

Tanie loty do Anglii to także doskonała okazja do podróży dla turystów nieprzepadających za miejskim zgiełkiem. Oprócz wielkich miast, czekają tu także na nas majestatyczne, naturalne krajobrazy, które można podziwiać między innymi w Parku Narodowym South Downs, rezerwacie przyrody Kent Downs oraz w Parku Narodowym New Forest. Podczas wycieczek po naturalnych skarbach Anglii, obowiązkowo trzeba odwiedzić prehistoryczny kamienny krąg Stonehenge, oddalony od South Downs o póltora godziny drogi samochodem.

Przystępne cenowo bilety lotnicze do Anglii oferują między innymi przewoźnicy takich linni lotniczych jak Ryanair, Wizzair, czy EasyJet. Aby złapać najlepszą okazję na przelot warto śledzić  oferty na bieżąco.