Arabia Saudyjska to kraj w zachodniej Azji i największe państwo arabskie na świecie. Kraj graniczy z Jordanią, Irakiem, Kuwejtem, Katarem, Bahrajnem i Omanem. Zamieszkuje ją 32 miliony ludzi i zajmuje powierzchnię 2,149 milionów kilometrów kwadratowych.

Arabia Saudyjska od wieków jest celem podróży międzynarodowych podróżników. Królestwo przyjmowało pielgrzymów z całego świata od początku islamu w VII wieku naszej ery.

Położenie geograficzne Królestwa zawsze miało strategiczne znaczenie dla jego sukcesu jako centrum handlowego. Leży na jednym z najważniejszych światowych szlaków handlowych, które ciągną się od Europy po Azję i Afrykę po Amerykę.

Dzięki technologii świat stał się mniejszy. Możemy teraz rezerwować tanie loty do Arabii Saudyjskiej i odkrywać nowe miejsca.

Żyjemy w czasach, w których możemy rezerwować tanie loty do Arabii Saudyjskiej i odkrywać nowe miejsca bez żadnych kłopotów.

Polacy podróżują do Arabii Saudyjskiej z różnych powodów, w tym podróży służbowych i wakacji.

Najtańsze loty z Polski do Arabii Saudyjskiej zwykle startują z Lotniska Chopina w Warszawie i lądują na Międzynarodowym Lotnisku King Khalid.

Niektóre z najbardziej znanych atrakcji Arabii Saudyjskiej to:

  • Święty Meczet w Mekce
  • Święty Meczet w Medinie
  • Al Diriyah
  • Fontanna króla Fahda
  • Corniche