Bułgaria to kraj w południowo-wschodniej Europie. Znajduje się na Półwyspie Bałkańskim, z Serbią i Grecją na zachodzie, Turcją na wschodzie i Rumunią na północy. Dzięki tanim lotom wielu linii lotniczych jest to niedrogie miejsce dla urlopowiczów.

Najpopularniejszym kierunkiem w Bułgarii jest bułgarskie wybrzeże Morza Czarnego, na które składają się miasta Słoneczny Brzeg i Warna. Plaże są piękne z czystą, błękitną wodą i białym piaskiem. Oferują również różnorodne zajęcia, takie jak wędkarstwo, nurkowanie, sporty wodne i wiele innych.

Bułgaria ma nową tanią linię lotniczą, która oferuje tanie loty do tego kraju.

Nazwa kraju pochodzi od słowa „bulg”, co oznacza „miedź”. Stało się tak, ponieważ miedź była intensywnie wydobywana w Bułgarii już w 5000 rpne.

Bułgaria to mały, ale piękny kraj, który od wielu lat jest na radarze podróżnych. Oferuje wiele kultury, historii i przyrody, dzięki czemu jest jednym z najpopularniejszych miejsc w Europie.

Kraj znany jest również z bogatej kuchni i wina.

Najlepszy czas na wizytę w Bułgarii w miesiącach zimowych to okres od grudnia do marca, ponieważ o tej porze roku większość Bułgarów pozostaje w domach z powodu zimnej pogody.