Miasto Dżudda to piękne miasto z wieloma atrakcjami. Jest to drugie co do wielkości miasto w Arabii Saudyjskiej i mieszka w nim ponad 4 miliony ludzi.

Niektóre z głównych atrakcji to:

Wieża Jeddah: Wieża została zbudowana dla upamiętnienia wysiłków modernizacyjnych Królestwa i jest najwyższym budynkiem w całej Arabii Saudyjskiej.

  • Akwarium: W akwarium znajduje się podwodny tunel, który prowadzi odwiedzających przez duży zbiornik wypełniony rekinami, płaszczkami, żółwiami i innymi organizmami morskimi.
  • Teatr Al-Balad: Teatr ten jest dobrze znany z przedstawień arabskiej muzyki i tańca oraz przedstawień zachodnich.
  • Muzeum Historyczne Jeddah: w tym muzeum znajdują się artefakty z niektórych najwcześniejszych osad ludzkich w Jedd

Lotnisko Dżudda to najnowsze lotnisko w Arabii Saudyjskiej. Zostało otwarte 26 września 2018 r. Nowo wybudowane lotnisko będzie oferować pasażerom nowoczesną i sprawną obsługę.

Nowe lotnisko zostało zaprojektowane jako jedno z najnowocześniejszych portów lotniczych na świecie, które może obsłużyć do 40 milionów pasażerów rocznie. Znajduje się również w pobliżu King Abdullah Economic City, które będzie centrum handlu i turystyki w Arabii Saudyjskiej.

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Króla Abdulaziza jest głównym portem lotniczym miasta Dżudda. Znajduje się około 20 kilometrów od centrum miasta. Lotnisko posiada cztery terminale z łącznie 54 bramkami i może obsłużyć ponad 26 milionów pasażerów rocznie.

Istnieje wiele sposobów na uzyskanie tanich lotów do Dżuddy. Najłatwiej jest zarezerwować bilety przez Internet. Jeśli jesteś elastyczny, jeśli chodzi o daty podróży, możesz znaleźć naprawdę świetne oferty na bilety lotnicze. Możesz również znaleźć tanie loty, jeśli zarezerwujesz z dużym wyprzedzeniem lub jeśli lecisz poza godzinami szczytu, takimi jak wczesny poranek lub późny wieczór.

Dżudda jest popularnym miejscem turystycznym dla ludzi z całego świata. Tanie loty do Dżuddy są dostępne z wielu miejsc w Europie, Ameryce Północnej i Azji.