Edynburg to miasto o bogatej kulturze i historii. To także jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Miasto ma bogatą tradycję literacką i było domem dla wielu znanych pisarzy, w tym Sir Waltera Scotta i Roberta Louisa Stevensona. To także miejsce narodzin Harry’ego Pottera!

W Szkocji zimą często jest trochę chłodno, ale Edynburg warto odwiedzić o każdej porze roku korzystając z oferty tanich lotów. Latem można odkrywać wspaniałe tereny na świeżym powietrzu pieszo lub na rowerze lub odwiedzić jeden z wielu festiwali, które odbywają się przez cały rok. Jeśli przyjedziesz zimą, możesz cieszyć się wspaniałymi jazdami na nartach w górach lub odwiedzić jeden z wielu zamków w Szkocji na świąteczny nastrój!

Lotnisko w Edynburgu znajduje się na południu Szkocji. Jest to najbardziej ruchliwe lotnisko w Szkocji i służy jako hub dla wielu brytyjskich i europejskich linii lotniczych. Lotnisko oferuje tanie loty do kultowych miejsc w całej Europie.

Lotnisko w Edynburgu posiada trzy terminale: Terminal 1 dla lotów British Airways; Terminal 2 dla lotów międzynarodowych; oraz Terminal 3 dla tanich linii lotniczych, takich jak Ryanair. Lotnisko posiada również 4 terminal, który został otwarty w 2007 roku.

Tanie loty do Szkocji są dostępne w różnych liniach lotniczych. Istnieją nawet bezpośrednie loty z Polski kilku linii lotniczych.