Słoneczny Ejlat można nazwać letnią stolicą Izraela. Od kilku lat wielu Polaków szaleje na punkcie zimowych wakacji właśnie w tym mieście. Ejlat położony jest w południowym Izraelu, nad Morzem Czerwonym. Dzięki pustynnemu klimatowi jest tam ciepło przez cały rok, co czyni to miasto idealną destynacją, nie tylko na zimowy wypad w poszukiwaniu słońca. Bliskość słonych wód Morza Martwego, wygodne połączenia do Petry w Jordanii, czy okoliczne parki narodowe sprawiają, że dostępne tanie loty do Ejlatu zapewniają coś dla każdego, nie tylko dla miłośników plażowania. Izraelska kuchnia na całym świecie słynie ze swoich smaków, które również są na wyciągnięcie ręki dzięki krótkiej podróży. Jeśli ktoś kocha nurkować, to przepiękne rafy koralowe Zatoki Akaba, znane z wielobarwnych rybek, zachwycą nawet najwybredniejszych płetwonurków.

Niewątpliwym atutem jest oddany do użytku w 2019 roku międzynarodowy Port lotniczy Ramon, który zapewnia wygodne połączenia z wieloma miastami w Europie. Do dyspozycji mamy bezpośrednie loty Polska-Ejlat, które pozwolą na cieszenie się wspaniałą pogodą w ciągu zaledwie kilku godzin od wyjścia z domu. Można tam polecieć nie tylko z Warszawy i Krakowa, ale również wielu pobliskich lotnisk europejskich, co pozwala na dopasowanie terminu lotu niemal dowolnie do naszych możliwości, nie obciążając zbytecznie portfela. Do tego posiadacze polskiego paszportu nie potrzebują kosztownej wizy, by wjechać do Izraela.

Zastanawiając się nad krótszymi lub dłuższymi feriami warto sprawdzić sobie tanie loty do Ejlatu. Wybór terminów i lotnisk jest naprawdę szeroki i już od kilkudziesięciu złotych można zaznać słońca i ciepłego morza w najpopularniejszej miejscowości wypoczynkowej Izraela.

Może to czas, żeby zarezerwować już swoje bilety lotnicze do Ejlatu i samemu przekonać się, dlaczego wszyscy szaleją na temat zimowych wypoczynków w Izraelu? Po takiej podróży zostaną na długi czas zostaną piękne wspomnienia, które sprawią, że nic nie będzie już takie jak wcześniej!