Gambia to mały kraj w Afryce Zachodniej, z populacją około 1,8 miliona ludzi. Jest otoczony przez Senegal i ma linię brzegową nad Oceanem Atlantyckim. Stolica Gambii, Bandżul, znajduje się na wybrzeżu Atlantyku i jest siedzibą międzynarodowego lotniska w tym kraju.

Gambia stała się popularnym kierunkiem turystycznym w ostatnich latach ze względu na piękne plaże i dziewicze środowisko naturalne. Istnieją inne atrakcje, takie jak basen krokodyli Kachikally lub Wioska Kulturowa Toubab Dialaw, które oferują odwiedzającym wgląd w tradycyjną kulturę i historię Gambii.

Tanie loty z Gambii są dostępne w wielu liniach lotniczych, w tym British Airways, Air France, KLM Royal Dutch Airlines, Delta Airlines i Virgin Atlantic Airways.

Tanie loty Gambii sprawiają, że ten kraj jest tak atrakcyjny dla turystów.

Gambia ma wiele rzek, które wpływają do Oceanu Atlantyckiego. Stolicą Gambii jest Bandżul, w którym znajduje się wiele meczetów i piękne plaże. W Gambii jest także wiele innych wiosek, z własnymi unikalnymi kulturami, tradycjami i krajobrazami.

Najlepszą porą na wizytę w Gambii jest okres od grudnia do kwietnia, kiedy pogoda jest ładna i jest mniej komarów. W tym kraju panuje klimat tropikalny, co oznacza, że latem robi się gorąco, ale i tak warto go odwiedzić, bo nie jest za gorąco. Najlepszy czas na wyjazd do tego kraju to okres od listopada do kwietnia, ale możesz odwiedzić go o każdej porze roku, jeśli chcesz doświadczyć tego, co ten kraj ma do zaoferowania.