Jeśli planujesz podróż po Europie, warto skorzystać z tanich lotów do Grecji. Ten piękny kraj, każdy podróżnik powinien odwiedzić obowiązkowo! Tanie bilety lotnicze do Grecji, to doskonały sposób na wycieczkę niskobudżetową. Warto z nich skorzystać, również gdy cena nie jest dla nas priorytetem, ponieważ podróż jest szybka i wygodna.

Grecja zajmuje ważne miejsce w rozwoju kultury i sztuki. Każdy z nas uczył się na lekcjach języka polskiego o mitach greckich, teatrze antycznym i stylach w budownictwie. Teraz możemy łatwo i nie drogo przemieszczać się do miejsc, które dobrze znamy ze szkoły lub książek. Chodzić tymi samymi drogami, którymi przechadzali się Zeus, Afrodyta, Apollo i inni mityczni Bogowie. Możemy na własne oczy zobaczyć różnice pomiędzy porządkiem doryckim, jońskim i korynckim.

W Atenach, czyli stolicy Grecji, znajdują się wspaniałe, starożytne zabytki. Akropol, Partenon, Odeon Herodosa, czy Agorę, trzeba zobaczyć przynajmniej raz w życiu.

Tanie loty do Grecji, dostępne w wielu ciekawych kierunkach. Mykonos, nazywane małą Wenecją. Saloniki, drugie po Atenach, największe miasto Grecji i nieformalna stolica regionu Macedonia.

Warto też odwiedzić wyspy greckie: urocze Santorini, Naksos, Karpatos, Korfu, Kretę, czy dziką Kafalonię.

Loty Polska – Grecja, to świetna opcja również w miesiącach chłodniejszych. Dla tych, którzy preferują głównie zwiedzanie, bardzo wysokie, letnie temperatury będą sporym utrudnieniem.

Kraj ten to raj dla smakoszy, zarówno jedzenia jak i mocnych trunków. Kuchnię grecką, uznaje się, za jedną z najzdrowszych i najsmaczniejszych na Świecie. Jest przy tym bardzo prosta. Polotu dodają jej aromatyczne przyprawy. Któż nie zna sławnej sałatki greckiej, która w swej ojczyźnie, nosi nazwę po prostu wiejskiej i jest podawana z soczystymi oliwkami. Zjemy tu Gyros, Musakę i wiele innych znanych potraw. Grillowane, chude mięsa to przeważnie cielęcina i baranina. Koniecznie trzeba spróbować także przystawek – czyli meze. Ser feta, tzatziki, dipy, oliwki, to tylko nieliczne greckie przekąski. Jak na kuchnię śródziemnomorską przystało, obfituje także w warzywa, podawane na różne sposoby.

Palące słońce sprzyja dojrzewaniu winogron, świadczą o tym liczne winnice. W kraju Dionizosa wino, białe i czerwone, pije się zazwyczaj do obiadu. Warto popróbować różnorodnych win domowych.

Nie ważne, czy wybierasz się w podróż, aby zakosztować upalnego słońca, podążać śladami mitycznych bohaterów, czy w celach kulinarnych. Tanie loty do Grecji są doskonałym rozwiązaniem dla każdego!