Izrael jest państwem położonym w Azji Zachodniej na Bliskim Wschodzie, w którym na turystów czekają nie tylko wspaniałe plaże, ale także miejsca o bogatej historii warte odwiedzenia.

Jerozolima – święte miasto i Nazaret – dzieciństwo Jezusa

Tanie loty do Izraela umożliwią Ci zwiedzenie wspaniałego miasta jakim jest Jerozolima. To, dla wielu święte, miejsce robi piorunujące wrażenie na każdym odwiedzającym. Wspaniałe są przede wszystkim mury tego historycznego miasta, Piękna Bazylika Grobu Pańskiego czy Ściana Płaczu, będąca jedyną taką w swoim rodzaju. To miejsce łączy w sobie 3 religie świata, a tutejsze centrum

Każdy praktykujący katolik powinien odwiedzić Nazaret, a tanie loty do Izraela znacznie ułatwią podróż. Nazaret jest miejscem, w którym według Biblii, swoje dzieciństwo spędził Jezus. Poza tym to miasto posiada piękną starówkę z arabskimi pałacami w tle oraz Bazylikę Zwiastowania wartą obejrzenia.

Masada – powrót do starożytności i Hajfa i Akka – kult bahaizmu

Bilety lotnicze do Izraela dostępne w rozsądnej cenie pozwolą Ci także na zwiedzenie wspaniałego miasta jakim jest Masada. To miejsce pamięta czasy antyczne. Dotrzesz do niego po godzinnym marszu na szczyt, na którym znajdują się wspaniałe ruiny miasta zbudowanego jeszcze przez króla Heroda!

Hajfa i Akka to dwa położone tuż obok siebie miejsca, z których Hajfa jest ważnym portem i centrum uniwersyteckim a Akka niewielkim miasteczkiem o ciekawej historii. Oba miejsca łączy jedno – kult bahaizmu, monoteistyczna religia wywodząca się z Persji i podkreślająca duchową jedność całej ludzkości.

Tel-Awiw – stuletnie miasto

Tel-Awiw to miasto najliczniej odwiedzane przez turystów ceniących sobie słoneczne plaże, ciekawe zakupy i dobrą kawę w tutejszych kawiarniach. Dzielnica tego miasta – Jefa, jest szczególnie warta zobaczenia ponieważ liczy sobie ok 3500 lat i była ważnym miejscem imperium egipskiego i pełniła istotną rolą podczas wojen krzyżowych.

Loty Polska-Izrael zapewniają łatwe dotarcie do tego atrakcyjnego turystycznie i historycznie miejsca. To doskonały punkt docelowy dla osób ceniących sobie ciepły klimat w połączeniu z bogatą ofertą miejsc wartych zobaczenia.