Leeds to miasto w północnej Anglii. Jest trzecim najbardziej zaludnionym miastem w Anglii. Leeds ma długą historię i na przestrzeni lat zaobserwowało wiele zmian.

Istnieje wiele sposobów, aby się tam dostać, ale najtańszym i najłatwiejszym sposobem jest lot.

Istnieje wiele linii lotniczych, które oferują tanie loty do Leeds. Niektóre z nich to Ryanair, easyJet i British Airways. Lot potrwa około półtorej godziny w zależności od tego, skąd przylatujesz.

Najprostszym sposobem zarezerwowania lotu jest skorzystanie z witryny internetowej linii lotniczej lub skorzystanie z usługi rezerwacji online, takiej jak Skyscanner lub Loty Google.

Leeds Airport znajduje się przy autostradzie A1(M), pomiędzy węzłami 39 i 40, z węzłem łączącym z autostradą M621. Lotnisko posiada własne zjazdy z obu autostrad. Znajduje się 11 km na północny zachód od centrum i zajmuje część terenu byłego RAF Elvington.

Atrakcje w Leeds obejmują:

– Muzeum Królewskich Zbrojowni, które obejmuje Białą Wieżę i wyświetla broń i zbroje z różnych okresów historii.

– Instytut Henry’ego Moore’a, w którym znajduje się wiele rzeźb słynnego rzeźbiarza i artysty Henry’ego Moore’a.

– Browar Tetley, który jest jednym z najstarszych browarów w Wielkiej Brytanii i produkuje piwa takie jak Tetley Tea, Old Brewery Bitter, Tyne Ale i Gold Label.

– Istnieją również dwa teatry – Opera North (które wystawiają produkcje operowe) i West Yorkshire Playhouse (które wystawiają obie produkcje teatralne).

– Krajowe Górnictwo Węglowe