Tanie loty do Limy to najlepszy sposób na zaoszczędzenie pieniędzy podczas podróży do Peru. Istnieje wiele sposobów na uzyskanie tanich lotów z Limy, a oto lista niektórych z nich.

Lima jest stolicą Peru i posiada międzynarodowy port lotniczy o nazwie Jorge Chávez International Airport, który znajduje się w Callao w Limie. Jest to jedno z najważniejszych lotnisk w Ameryce Południowej i obsługuje rocznie ponad 10 milionów pasażerów.

Tanie loty do Limy należą do najtańszych taryf na świecie i są dostępne dla osób podróżujących z całego świata. Loty do Limy można znaleźć w wielu liniach lotniczych, w tym Southwest, United Airlines i American Airlines.

Lima słynie z kolonialnej architektury i różnorodnego dziedzictwa kulturowego. W mieście znajduje się kilka muzeów i miejsc historycznych, które prezentują to dziedzictwo. Sztuka uliczna Limy jest również atrakcją samą w sobie, ponieważ jest jednym z najpiękniejszych przykładów sztuki ulicznej w Ameryce Południowej.

Lotnisko Lima jest największym lotniskiem w Peru. Posiada budynek terminalu i dwa pasy startowe. Lotnisko obsługuje loty międzynarodowe do Ameryki Południowej, Ameryki Północnej, Europy, Azji i Australii.

Lotnisko Lima zostało otwarte w 1941 roku jako lotnisko cywilne. W 1947 r. stało się międzynarodowym lotniskiem, otwierając Peruwiańskie Linie Lotnicze, które wówczas nazywały się Línea Aeropuertos y Servicios Peruanos (LASP).

Pierwszy budynek terminalu powstał w 1952 roku i od tego czasu był kilkakrotnie rozbudowywany. Obecny budynek terminalu posiada siedem terminali pasażerskich o łącznej powierzchni około 456 000 metrów kwadratowych.