Liverpool to miejsce narodzin Beatlesów, klubu piłkarskiego, który zdobył więcej Pucharów Europy niż jakikolwiek inny, i oczywiście jest domem dla najsłynniejszego stadionu piłkarskiego na świecie.

To także miasto, które w ostatnich latach przeszło długą drogę. Liverpool jest obecnie jednym z najbardziej tętniących życiem miast Europy z ekscytującą sceną życia nocnego i tętniącą życiem sceną kulturalną.

Liverpool jest kolebką futbolu, a także ma bogatą historię. To doskonałe miejsce na weekendowy wypad lub wypad na miasto.

Tanie loty do Liverpoolu są dostępne w niektórych liniach lotniczych, które latają z Polski. W tych liniach lotniczych możesz znaleźć bilety na lot z Polski do Liverpoolu w konkurencyjnej cenie, często od kilkudziesięciu złotych za lot w jedną stronę.

Port lotniczy Liverpool John Lennon, znany również jako Port lotniczy Liverpool, to międzynarodowe lotnisko położone 9 km na zachód od centrum miasta i jest najbardziej ruchliwym lotniskiem w północno-zachodniej Anglii. Obsługuje ponad 10 milionów pasażerów rocznie i obsługuje ponad 130 destynacji.

Lotnisko posiada 3 terminale: Terminal 1 (pierwotny terminal), Terminal 2 (otwarty w 2006 r.) i Terminal 3 (otwarty w 2017 r.). Starsze terminale są obecnie wykorzystywane do lotów krótkodystansowych.