Madagaskar jest jednym z najbardziej zróżnicowanych krajów pod względem dzikiej przyrody i naturalnego piękna. Jest to również jeden z najbiedniejszych krajów świata, z dochodem na mieszkańca wynoszącym 800 dolarów.

Nic dziwnego, że Madagaskar jest często pomijany jako międzynarodowa destynacja turystyczna. Ale nie jest też zaskakujące, że wiele osób zaczyna to zauważać. W rzeczywistości turystyka na Madagaskar od jakiegoś czasu rośnie i z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularna.

Kraj oferuje coś dla każdego: od lasów deszczowych po pustynie, od pasm górskich po tropikalne plaże i wszystko pomiędzy, od starożytnych ruin po cuda natury, takie jak kolczaste lasy czy baobaby.

Przygotowaliśmy listę tanich lotów na Madagaskar różnych linii lotniczych, abyś mógł znaleźć najlepszą ofertę lotów dla swojego budżetu.

Madagaskar ma klimat tropikalny z ciepłymi temperaturami przez cały rok. Najlepszą porą na wyjazd na Madagaskar jest okres od grudnia do kwietnia, kiedy jest mniej turystów i mniejsze szanse na deszcz.

Lotnisko Antananarivo-Fianarantsoa, w skrócie znane również jako Fianar, jest głównym lotniskiem na Madagaskarze. Znajduje się około trzech godzin na południe od Antananarivo, stolicy Madagaskaru, co czyni go ważnym lotniskiem dla wszystkich lotów do kraju.