Tanie loty do Newcastle dostępne są o każdej porze roku. Za pomocą wyszukiwarki możesz dowiedzieć się o różnych ofertach lotniczych i zarezerwować bilet online.

Jeśli szukasz tanich lotów do Newcastle, mamy dla Ciebie kilka wskazówek. Pierwszym z nich jest przyjrzenie się liniom lotniczym, które latają bezpośrednio do Newcastle. Pomoże Ci to zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy.

Podróż samolotem ma wiele zalet. To szybki, wygodny i niezawodny sposób podróżowania. Ceny lotów są również bardzo przystępne.

Międzynarodowy port lotniczy Newcastle jest drugim najbardziej ruchliwym lotniskiem w północno-wschodniej Anglii. Znajduje się około 10 mil od centrum Newcastle upon Tyne i ma jeden budynek terminala z dwoma skrzydłami, jednym dla odlotów i jednym dla przylotów. Lotnisko obsługuje regularne loty do miejsc w Europie, Ameryce Północnej, Afryce i Azji.

Lotnisko zostało otwarte 24 października 1935 roku przez Lorda Brabazona z Tary podczas ceremonii z udziałem księcia Yorku (późniejszego króla Jerzego VI). Pierwszy lot był obsługiwany przez Imperial Airways do Londynu. W 1940 roku, podczas II wojny światowej, stał się stacją Royal Air Force, ponieważ stacjonowały tam RAF Tynemouth i samoloty myśliwskie. Po wojnie powrócił do użytku cywilnego.

Newcastle to miasto w północno-wschodniej Anglii. Jest to miasto portowe, które zamieszkuje nieco ponad 300 000 osób.

Rzeka Tyne dzieli miasto na dwie części. Z jednej strony znajduje się centrum miasta, z drugiej przedmieścia. W Newcastle jest wiele rzeczy do zobaczenia, ale oto niektóre z najważniejszych atrakcji:

  • Wrota Mędrca
  • Bałtyckie Centrum Sztuki Współczesnej
  • Katedra w Newcastle
  • Muzeum Odkrywców
  • The Royal Shakespeare Company w Newcastle