Phnom Penh to miasto w Kambodży. Jest stolicą kraju i największym miastem, z populacją 1,6 miliona. Lotnisko służy jako międzynarodowa brama do kraju. Istnieje wiele tanich linii lotniczych, które latają do Phnom Penh z całego świata i stało się jednym z najpopularniejszych celów podróży w Azji ze względu na bogate dziedzictwo kulturowe, kolonialną architekturę i naturalne piękno.

Phnom Penh to stolica Kambodży i popularna miejscowość turystyczna. Dla tych, którzy chcą odwiedzić to popularne miejsce turystyczne, dostępne są tanie loty do Phnom Penh.

Najważniejsze atrakcje Phnom Penh to Pałac Królewski, Wat Phnom, Muzeum Ludobójstwa Tuol Sleng i Muzeum Narodowe.

Phnom Penh ma klimat tropikalny i jest gorąco w dzień i zimno w nocy. Najlepszy czas na wizytę w Phnom Penh to pora sucha, która przypada między listopadem a kwietniem.

Pora deszczowa trwa od maja do września, więc lepiej, jeśli odwiedzisz miasto w porze suchej.

Międzynarodowe lotnisko w Phnom Penh to jedyne lotnisko w Kambodży z utwardzonym pasem startowym. Znajduje się w mieście Phnom Penh i jest głównym międzynarodowym lotniskiem Kambodży. Posiada dwa terminale: Terminal 1 dla lotów międzynarodowych i Terminal 2 dla lotów krajowych.