Portugalia to ciekawy i bogaty kulturowo kraj będący wspaniałą opcją na spędzenie urlopu. Tanie loty do Portugalii sprawiają, że taka wycieczka jest dostępna dla każdego tym bardziej, że to Państwo kryje w sobie liczne atrakcje turystyczne.

Portugalia jest stosunkowo małym państwem o cenach znacznie niższych niż w sąsiadującej z nim Hiszpanii. Dodatkowo, większość jej mieszkańców dobrze mówi po angielsku co znacznie ułatwia komunikację i możliwość jej samodzielnego zwiedzania. Loty Polska – Portugalia są stosunkowo tanie więc oszczędzone pieniądze można wykorzystać na samodzielna podróż po tym wspaniałym kraju.

Dlaczego warto lecieć do Portugalii?

Portugalia to miejsce przyjazne osobom ceniącym sobie aktywne spędzanie czasu. Można z powodzeniem uprawiać tutaj trekking, surfing i sporty ekstremalne w rejonie Sagres i Aljezur.

Tanie loty do Portugalii umożliwią także zwiedzenie miejsc nie dotkniętych oblężeniem turystycznym takich jak znane uprawy winorośli regiony na północy kraju czy ruiny rzymskie w Evora i Ria Formosa.

Dla osób ceniących sobie nocne życie i dobrą zabawę polecane jest odwiedzenie Lizbony i Porto. Te studenckie miasta w letnim sezonie cieszą się licznymi ofertami dla turystów żądnych nocnych przygód.
Portugalia – miejsce dla ceniących sobie naturę i ciekawe zabytki

Portugalia to kraj pięknej przyrody którą szczególnie cieszą się Azory, wybrzeże Algavre czy Park Narodowy Peneda-Geres na północy kraju.

Madera natomiast posiada wspaniałe plaże przyciągające co roku rzesze turystów, a mieszcząca się na 7 wzgórzach Lizbona zachwyca licznymi zabytkami wartymi zwiedzenia.

Lizbona należy do najpiękniejszych stolic Europy wspaniale łącząc nowe ze starym, a jej urzekająca dzielnica Alfama obfituje w romantyczne stare uliczki i magiczne zaułki. W Lizbonie znajduje się także wspaniały Zamek św. Jerzego sięgający swoją historią XII wieku oraz znany na świecie Klasztor Hieronimitów.

Tanie bilety lotnicze do Portugalii sprawiają, że ten atrakcyjny turystycznie kraj jest dostępny dla każdego, a rozsądne ceny na miejscu nie uszczuplą znacznie portfela. Wiele miejsc wartych zobaczenia, ciekawa oferta dla fanów przyrody, aktywnego wypoczynku jak i ciekawych zabytków to wspaniała opcja na wakacje dla całej rodziny.