Warto skorzystać z okazji tanich lotów do Rzymu, aby bliżej poznać miasto pełne historii, zabytków i smaków.

Rzym – stolica i największe miast Włoch, leży nad ciepłym Morzem Śródziemnym i przecina go rzeka Tyber. Wiecznego Miasta nie trzeba przedstawiać nikomu. Jest to miejsce, w którym turysta z pewnością nie będzie się nudził. Najpopularniejszą atrakcją tego zakątka świata jest antyczny amfiteatr – Koloseum. Inne, równie wspaniałe atrakcje to przede wszystkim arcypiękna, barokowa Fontanna di Trevi, rokokowe Schody Hiszpańskie, antyczny Panteon w Rzymie, uroczy plac Piazza Navona, centrum antycznego Rzymu Forum Romanum, ogromny pomnik Ołtarz Ojczyzny z niesamowitą panoramą na miasto oraz wiele innych.

Podczas odwiedzin Wiecznego Miasta trzeba koniecznie zasmakować wspaniałej, lokalnej, rzymskiej kuchni. Dzień warto zacząć od pysznej kawy i rogalika cornetto. Na obiad serwowane są tu pyszne, włoskie kopytka gnocchi oraz makarony z przeróżnymi sosami. Typowo rzymski obiad to makaron rigatoni z bekonem, pomidorami i cebulą oraz spaghetti alla carbonara bazujące na bekonie i jajkach. Obiad najlepiej jest zwieńczyć pysznym deserem pod postacią lokalnych lodów, kawowego tiramisu, czy delikatnej panna cotty. Jeśli Włochy to oczywiście pizza. Warto spróbować najbardziej klasycznej wersji, czyli Margherity oraz innych ciekawych wariantów, na przykład z dodatkiem rukoli, ricotty, czy szynki parmeńskiej.

Podczas przylotu na dłuższy city break koniecznie trzeba odwiedzić miasto-państwo, którym jest Watykan. Te najmniejsze państwo świata zachwyca swoją bogatą historią oraz monumentalną Bazyliką świętego Piotra. Godne zainteresowania są także tutejsze muzea.

Loty Polska – Rzym odbywają się z wielu polskich miast, są to Warszawa, Kraków, Katowice, Wrocław oraz Poznań. Atrakcyjne cenowo bilety lotnicze do Rzymu oferują takie linie lotnicze jak irlandzki Ryanair, czy węgierski Wizzair. Warto śledzić na bieżąco oferty przewoźników, żeby natrafić na najlepszą okazję taniego lotu do Rzymu.