Stambuł jest miastem wyjątkowym w skali światowej. Krzyżują się tutaj wpływy Europy i Azji – dosłownie i w przenośni – bowiem metropolia jest położona na obu brzegach Cieśniny Bosfor, rozdzielającej wymienione części świata. Największe miasto Turcji słynie ponadto ze swojej niepowtarzalnej architektury, targów, pięknych krajobrazów i gościnnych mieszkańców. Dlatego właśnie warto wybrać się tutaj chociaż na kilkudniowy wypad.

Duża ilość ofert na loty do Stambułu

Tanie loty do Stambułu startują z większości polskich lotnisk. Trasa ta jest obsługiwana zarówno przez regularne połączenia rejsowe, jak i przez loty czarterowe. Loty Polska-Stambuł są obsługiwane przez kilka linii lotniczych o różnym standardzie. Dzięki temu każdy podróżny znajdzie rozwiązanie, które będzie odpowiadało jego wymaganiom i możliwościom finansowym. Bilety lotnicze do Stambułu warto zakupić z dużym wyprzedzeniem ze względu na dużo sezonowe wahania cen. Im wcześniej zakupimy miejscówkę na lot, tym większe prawdopodobieństwo, że będzie ona tańsza.

Propozycja idealna na każdą porę roku

Tanie loty do Stambułu są świetną wakacyjną propozycją bez względu na porę roku. Przyjemne warunki klimatyczne Turcji sprawiają, iż można w niej spędzać wakacje zarówno latem, jak i zimą, kiedy w Polsce pogoda nie zachęca do plażowego wypoczynku. Warto przy tym zauważyć, że w miesiącach zimowych bilety lotnicze są z reguły trochę tańsze, ponieważ przypadające na ten okres natężenie ruchu turystycznego jest mniejsze, przez co maleje popyt na przeloty samolotami na tej trasie. Linie lotnicze, żeby zminimalizować ryzyko poniesienia dużych strat, przyciągnąćzachęcają wtedy potencjalnych klientów do skorzystania z ich usług, proponując niskie ceny.
Podsumowanie

Poniższa lista stanowi podsumowanie argumentów, dla których warto skorzystać z tanich lotów do Stambułu:

  • szeroka oferta przewoźników operujących z terenu Polski
  • ciekawa destynacja wakacyjna na każdą porę roku
  • niepowtarzalny charakter Stambułu
  • konkurencyjność na rynku i wahania sezonowe sprzyjają oferowaniu
  • niskich cen przez linie lotnicze.