Szwecja to duży skandynawski kraj łączący w sobie wspaniałą przyrodę jak i prężny przemysł. To także znany kierunek pośród emigrantów zarobkowych dlatego tanie loty do Szwecji nie są nowością na polskim rynku, szczególnie, że wizyta w Szwecji nie wymaga posiadania wizy.

Szwecja warta zobaczenia

Ten ogromny kraj jest bogaty w pofałdowane równiny, ciemne lasy i polodowcowe jeziora. Szczególnie warty zobaczenia jest Sztokholm często określany jako Paryż Północy. Dostępne w wielu terminach loty Polska – Szwecja umożliwią Ci taką wycieczkę nawet na przedłużony weekend.

Sztokholm to miasto położone aż na 14 wyspach i licznych wysepkach połączonych 53 mostami. Znajdziesz tutaj także wspaniałe stare miasto i okazały Zamek Królewski. To miasto bogate jest także w zabytkowe kościoły, ponad 70 muzeów, w tym ciekawe Muzeum Alfreda Nobla.

Szwedzi to także naród, który jak żaden inny potrafi się dobrze bawić. Należy jednak pamiętać o dobrze dobranym stroju podczas wizyty w klubie. Do znanych klubów nie wejdziesz w sportowej odzieży ani w czapce z daszkiem, a jeśli chcesz dobrze się bawić licz się z wysokimi kosztami, alkohol i jedzenie nie są tutaj tanie. Tanie loty do Szwecji są kuszące, jednak przygotuj się na odpowiednie wydatki na miejscu.

Szwecja – w zgodzie z naturą

Szwecja to także kraj parków narodowych, zlokalizowanych szczególnie na północy kraju. Te miejsca umożliwią CI zobaczenie wspaniałej zorzy polarnej, jezior i gęstych lasów, a pobyt sam na sam z przyrodą każdego wprawi w zachwyt.

Szwecja obfituje we wspaniałe plaże w tym miasto Lysekil będące najpopularniejszym kurortem w tym regionie. To także miejsce dla osób ceniących sobie aktywny wypoczynek. W okresie zimowym możecie skorzystać z zaprzęgów reniferów lub psów husky, pojeździć na nartach lub pobawić się w morsa podczas kąpieli w przerębli jeziora.

Bilety lotnicze do Szwecji są dostępne w wielu dostępnych dla każdego opcjach cenowych. To punkt turystyczny nie tylko atrakcyjny historycznie, ale idealny dla osób ceniących sobie bliskość z naturą.