Warna to nadmorskie miasto w Bułgarii i centrum administracyjne prowincji Warna. Zamieszkuje ją około 300 000 osób.

Gospodarka Warny opiera się na przemyśle i turystyce. Miasto jest także siedzibą instytucji publicznych, takich jak Bułgarska Akademia Nauk, Bułgarski Bank Narodowy, Wolny Uniwersytet w Warnie i wiele innych.

Lotnisko w Warnie znajduje się około 7 kilometrów od centrum miasta. Możesz się do niego dostać autobusem lub taksówką lub możesz skorzystać z autobusu wahadłowego z jednego z hoteli w Warnie.

Poszukiwanie tanich lotów do Warny nie jest łatwym zadaniem. Często najtańsze taryfy oferują tanie linie lotnicze, które zazwyczaj nie oferują dodatkowych usług, takich jak limit bagażu, wybór miejsca czy posiłki na pokładzie.

Zalecamy rezerwację lotu z dużym wyprzedzeniem i znalezienie oferty z dużymi liniami lotniczymi, które świadczą więcej usług.

Lotnisko w Warnie to największe lotnisko w Bułgarii. Służy jako hub dla lotów krajowych i międzynarodowych do miejsc w Europie, Azji i Afryce.

Lotnisko w Warnie znajduje się na wybrzeżu Morza Czarnego, około 20 km na północ od centrum Warny. Lotnisko znajduje się w najbardziej wysuniętej na północ części Zatoki Warneńskiej i zajmuje powierzchnię 12 kilometrów kwadratowych z jednym pasem startowym o długości 3300 m i szerokości 45 m.

Budynek terminalu został zaprojektowany tak, aby pomieścić ponad 2 miliony pasażerów rocznie. Terminal zapewnia wszystkie usługi wymagane przez pasażerów, takie jak stanowiska odprawy, miejsce odbioru bagażu, sklepy, restauracje, kawiarnie i usługi bankowe.