Biuro podróży

Porozmawiajmy dziś z kimś, kto świat bezpiecznych i wygodnych wycieczek zna, jak własną kieszeń. To ktoś, kto dba o nasz komfort, a jednocześnie zapewnia ekscytujące atrakcje. Ma oczywiście do tego sztab profesjonalistów umiejscowionych w całym kraju. Pan Biuro Podróży w dobrze skrojonym planie na kwartał i gęstej czuprynie innowacyjnych pomysłów będzie dziś naszym gościem. Porozmawiamy o tym, jak wybrać najlepsze biura podróży spośród wszystkich dostępnych na naszym rynku.

Czy biuro podróży to najlepsza opcja na wakacje?

Wszystko zależy czego oczekujemy, ale też jakimi jesteśmy osobami. Nie każdy lubi szperać godzinami w internecie, by upolować najtańszy bilet lotniczy lub zgrać jeden przelot z drugim, tak by zarezerwować jeszcze czas na zwiedzanie. Niektórzy wolą do urlopu podejść tak, że wybierają wymarzone miejsce, a o resztę zadbać ma ktoś. I tu moja rola.

Ale czy w obliczu tego, co w ostatnich czasach się dzieje, można zaufać, że nie zostaniemy porzuceni na lotnisku czy wyrzuceni z nieopłaconego hotelu?

To prawda, że niektórzy moi pracownicy zawodzą, jak każdy czasem. Stąd za słuszne uważam, to co powstało by chronić konsumentów. Rozważając, jakie biuro podróży wybrać, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na zabezpieczenie w formie gwarancji bankowej lub gwarancji ubezpieczeniowej czy ubezpieczenia na rzecz klientów. Kolejną sprawą stanowiącą zabezpieczenie jest Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, na który od 2016 roku obowiązkowo płaci się składki. W przypadku niewypłacalności biur czy przewoźników jest to zabezpieczenie dla naszych interesów.

Czy należy sprawdzić legalność funkcjonowania danego biura podróży?

Oczywiście. Legalnie działające biuro będzie wpisane do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych. Znajdziemy tam informacje dotyczące adresu siedziby, nazwiska właściciela oraz daty, od kiedy funkcjonuje. Będzie tam również informacja dotycząca tego jaka jest wysokość gwarancji ubezpieczeniowej.

Dla potencjalnych klientów najistotniejsza wydaje się wiedza dotycząca sytuacji finansowej firmy.

I to też jest do sprawdzenia w Krajowym Rejestrze Długów. Dodatkowo Polska Izba Turystyki sprawdza kondycję finansową firmy oraz wymaga przynajmniej rocznego istnienia na rynku. Jeżeli więc biuro podróży należy do tej Izby, oznacza to, że bardziej możemy na nim polegać.

A co na temat biura podróży mówi ranking?

Jest to inna opcja  weryfikacji biura podróży. Powstają one w oparciu o wyniki badań konsumentów więc są wiarygodne. Od lat w rankingach na pierwszych miejscach figurują raczej te same biura, duże i znane. Warto im zaufać, bo mają największy wybór wycieczek, a przede wszystkim najmniejsze jest prawdopodobieństwo upadku takiego biura z dnia na dzień.

To chyba również warto skorzystać z tzw. poczty pantoflowej?

Tak, opinie osób w naszym otoczeniu mają podobną rangę. Są to informacje z pierwszej ręki, od kogoś kto niedawno korzystał z usług danego biura. Przy okazji możemy wypytać o dodatkowe kwestie, które akurat nie są ujęte w publikowanych rankingach. Dobre biuro podróży będzie miało pozytywne opinie zarówno te publikowane w Internecie, jak i te przekazywane nam ustnie.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę?

Istotny jest też sam poziom obsługi w biurze. Pracownik nie powinien zatajać żadnych informacji, poinformować nas nie tylko o cenie wycieczki, ale też wszelkich ukrytych kosztach. Powinny być nam przedstawione co najmniej dwie oferty odpowiadające naszym wymaganiom oraz zapewnione ubezpieczenie. Polecane biura podróży cechują się wysokim poziomem obsługi, udzielaniem klientom wszelkich informacji oraz zapewnieniem opieki na każdym etapie podróży.

One Reply to “Jak wybrać najlepsze biuro podróży?”

  1. Ja bardzo lubię korzystać z takich serwisów jak last minuter bo często udaje się zorganizować wczasy taniej niż kupując bezpośrednio np. w biurze stacjonarny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.