Ubezpieczenie podróżne dla całej rodziny

Na zakup polisy turystycznej mogą zdecydować się zarówno osoby wyjeżdżające za granicę w celach prywatnych, jak i służbowych. Zgodnie z aktualnymi danymi statystycznymi co drugi Polak planujący wyjazd do innego kraju zamierza wykupić dodatkowe ubezpieczenie. Po co nam polisa turystyczna? Jaki jest koszt jej zakupu? Podpowiadamy.

Jak działa ubezpieczenie turystyczne?

Polisa turystyczna chroni nas przede wszystkim przed nieprzewidzianymi wydatkami związanymi np. z kosztami leczenia za granicą, powrotu do kraju po wypadku, a nawet skradzionym bagażem. Najważniejszym jej elementem jest oczywiście pokrycie kosztów leczenia – konsultacji lekarskich, zakupu leków, wizyty w szpitalu czy rehabilitacji. W sytuacji, kiedy ubezpieczenie EKUZ obowiązujące wyłącznie na terenie krajów Unii Europejskiej zapewnia nam częściowy zwrot kosztów, ubezpieczenie turystyczne pokrywa koszty do sumy gwarantowanej poza krajem stałego zamieszkania. 

Dodatki do polisy

Rozważając możliwość wykupienia polisy turystycznej, warto wiedzieć o tym, że każdy standardowy pakiet można rozszerzyć o tzw. ubezpieczenia dodatkowe, do których zaliczamy między innymi ubezpieczenie:
– bagażu,
– sprzętu sportowego,
– odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym.

To jednak nie wszystko. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych umożliwia swoim klientom, a w szczególności miłośnikom aktywnego stylu życia, wykupienie rozszerzenia obejmującego ryzyko związane z uprawianiem sportów ekstremalnych, wyczynowych bądź zimowych, podjęcia pracy za granicą lub zaostrzenia się  chorób przewlekłych.

Jaki jest koszt wykupienia dodatkowej polisy turystycznej?

Określenie dokładnych kosztów zakupu ubezpieczenia turystycznego jest bardzo trudne. Niemniej jednak warto wiedzieć o tym, że Polska jako jeden z nielicznych krajów Unii Europejskiej może pochwalić się bardzo atrakcyjnymi cenami tego rodzaju polis. Na ostateczny koszt związany z wykupieniem ubezpieczenia turystycznego składają się między innymi czas trwania umowy oraz zakres ochrony ubezpieczeniowej. Bezpieczne Podróże MULTITRIP to jeden z dostępnych wariantów ubezpieczeń turystycznych  SIGNAL IDUNA dedykowany wszystkim tym, którzy często podróżują za granicę. W tym przypadku ubezpieczenie obejmuje koszty:
– leczenia, w tym koszty ratownictwa oraz assistance,
– pomocy prawnej,
– następstw nieszczęśliwych wypadków.

Podsumowując, niezależnie od tego, czy przygotowujemy się do wymarzonych wakacji za granicą, bądź długiej podróży służbowej, warto zadbać o odpowiednią ochronę na czas wyjazdu. Zakup dodatkowego ubezpieczenia turystycznego to gwarancja udanej i przede wszystkim bezpiecznej podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.