Planujesz niezapomnianego sylwestra za granicą? Zadbaj o to, żeby Twoja pierwsza impreza w nowym roku była naprawdę udana i baw się z głową. A jeśli na chwilę ją stracisz, zadbaj o ubezpieczenie, które zapewni Ci potrzebną ochronę.

Ubezpieczenie turystyczne (https://mubi.pl/ubezpieczenie-turystyczne/) kojarzy się zapewne najbardziej z wakacyjnymi wyjazdami lub zimowymi urlopami na nartach. Nie są to jednak wcale jedyne okoliczności, w których przyda się ochrona ubezpieczeniowa – warto ją sobie zapewnić również na krótszy, choćby sylwestrowy wyjazd za granicę. Jak powinna wyglądać i ile kosztuje polisa na taką podróż?

Ubezpieczenie na sylwestrową zabawę – jaką polisę wybrać?

Nieważne, czy planujesz spędzić sylwestra na hucznej imprezie w jednej z europejskich stolic, czy może na stoku w Alpach lub gdzieś w ciepłych krajach pod palmami, w każdym przypadku powinieneś zadbać o ubezpieczenie. Dlaczego to takie ważne?

– Ubezpieczenie turystyczne to przede wszystkim gwarancja pomocy medycznej i transportu medycznego w razie wypadku lub nagłego zachorowania. Trzeba pamiętać, że koszty leczenia za granicą są znacznie wyższe niż w Polsce i nawet krótki pobyt w szpitalu może oznaczać wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Właśnie dlatego kluczowa przy wyborze polisy jest suma ubezpieczenia kosztów leczenia, która powinna wynosić minimum 30 000 euro – wyjaśnia Mateusz Piesowicz z porównywarki Mubi.

Oczywiście koszty leczenia to nie wszystko. Ubezpieczenie dla podróżnych w podstawowym wariancie powinno obejmować także:

  • NNW, które zapewnia wypłatę odszkodowania na skutek doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku;
  • OC w życiu prywatnym, które gwarantuje pokrycie szkód spowodowanych przez ubezpieczonego osobom trzecim;
  • assistance, w ramach którego można liczyć m.in. na pomoc tłumacza, organizację opieki nad dziećmi czy pobytu osoby towarzyszącej w razie hospitalizacji ubezpieczonego;
  • ubezpieczenie bagażu, które gwarantuje odszkodowanie w razie uszkodzenia, zgubienia, zniszczenia lub kradzieży bagażu podróżnego.

Klauzula alkoholowa – konieczność na sylwestrową imprezę

Mówiąc o sylwestrowej zabawie, można użyć przymiotnika “szampańska”. A czy wiesz, że nawet symboliczny kieliszek szampana wypity o północy może sprawić, że w razie wypadku nie otrzymasz odszkodowania i będziesz musiał ponieść wszystkie koszty z własnej kieszeni?

Wszystko przez zapisane w OWU wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela, w których zawsze znajduje się punkt mówiący o braku ochrony w razie, gdy ubezpieczony znajduje się pod wpływem alkoholu. W sylwestrową noc o taki stan oczywiście nietrudno, więc warto zadbać o to, żeby mimo wszystko mieć zapewnioną odpowiednią ochronę. Jak to zrobić?

Odpowiedzią jest tzw. klauzula alkoholowa, czyli specjalne, dodatkowo płatne rozszerzenie odpowiedzialności ubezpieczyciela. Dzięki niej poniesie on koszty leczenia, nawet jeśli do wypadku dojdzie po spożyciu przez ubezpieczonego alkoholu. Jeżeli więc w trakcie zabawy nie będziesz wylewać za kołnierz, a następnie poślizgniesz się na lodzie i upadając, złamiesz rękę, dzięki klauzuli alkoholowej nie zapłacisz za pomoc medyczną i otrzymasz odszkodowanie.

Ubezpieczenie na sylwestra 2022 – jak kupić?

Ubezpieczenie turystyczne na sylwestra kupisz bardzo łatwo za pomocą porównywarki Mubi. W formularzu na stronie https://mubi.pl/kalkulator-ubezpieczenia-turystycznego/ wystarczy wpisać:

 • kraj lub kraje, do których się wybierasz;
 • okres ubezpieczenia;
 • liczbę i wiek podróżnych;
 • cel podróży.

W tym ostatnim punkcie możesz wybrać m.in. wypoczynek i zwiedzanie, narty i snowboard lub sporty ekstremalne. Pamiętaj o zaznaczeniu odpowiedniej opcji, bo w przeciwnym razie możesz nie otrzymać ochrony, na której Ci zależy.

Po uzupełnieniu formularza, wystarczy kliknąć w “Pokaż oferty”, żeby otrzymać czytelną listę propozycji od czołowych polskich firm ubezpieczeniowych. Oferty można sortować i zestawiać w dowolny sposób, dzięki czemu łatwiej będzie wybrać tę najodpowiedniejszą dla Ciebie. Gdy już taką znajdziesz, zostanie wpisać dane osobowe ubezpieczonych i zapłacić za ubezpieczenie online. Polisa wraz ze wszystkimi dokumentami zostanie wysłana na Twojego maila.

Ubezpieczenie turystyczne na sylwestra – czy warto kupić?

Jak już wspominaliśmy – ubezpieczenie turystyczne powinno się kupić przed każdym, nawet najkrótszym wyjazdem. Ten na sylwestrową imprezę nie jest wyjątkiem, tym bardziej, że koszt takiej polisy jest bardzo niewielki, a zysk z niej może być ogromny. Kilka złotych dziennie za ochronę to przecież w porównaniu z kosztami leczenia w zagranicznym szpitalu tyle co nic, a wypadki zdarzają się wszędzie, także podczas hucznych imprez. Sam więc pomyśl, czy na pewno warto oszczędzać na ochronie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.