Chiny są wielkim państwem przezywającym obecnie niezwykle szybki rozkwit, będącym przykładem najszybszego wzrostu gospodarczego w naszych dziejach. Jednocześnie ten wielki, tajemniczy i niemal mistyczny kraj z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę zagranicznych turystów. Te fakty powodują, że Państwo Środka jest odwiedzane zarówno przez amatorów wypraw krajoznawczych, jak i przez biznesmenów, których firm działają na chińskim rynku. Wzrost przepływu ludzi między Europą a Dalekim Wschodem sprawia, że bilety lotnicze do Chin schodzą jak ciepłe bułeczki.

Sposób na budżetowe loty do Chin

Bezpośrednie loty Polska-Chiny są na razie zbyt mało popularne, aby osoby z nich korzystające mogły mówić o komforcie dużego wyboru. Jako że z naszego kraju lata mało samolotów do Państwa Środka, pasażerom chcącym zaoszczędzić pozostaje szukanie innych opcji. Jednak wszelkie pesymistyczne założenia, że tanie loty do Chin są niemożliwe, pragniemy włożyć miedzy bajki. Loty Polska-Chiny mogą być w przystępnej cenie, pod warunkiem że nie będą bezpośrednie. Korzystanie z połączeń przesiadkowych, zakładających kupowanie biletów na krótsze dystanse pozwoli na zaoszczędzenie pieniędzy. Jest to możliwe dzięki temu, że dzieląc podróż na etapy, możemy korzystając z usług przewoźników o mniejszym zasięgu, których bilety są z reguły tańsze. W przypadku tej opcji trzeba się jednak nastawić na dłuższą podróż.

Jak urozmaicić długa podróż?

Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Jeżeli planujemy przesiadkę w kraju, w którym Polaków nie obowiązuje ruch wizowy, możemy udać się na kilkugodzinne zwiedzanie innego państwa! Pieniądze zaoszczędzone na podróży do Chin możemy wtedy wykorzystać na drobne przyjemności w państwie, w którym przesiadamy się na inny lot. Dzięki temu długa podróż może przebiec w o wiele przyjemniejszej atmosferze, co pozwoli nam na zbieranie sił przed intensywnym zwiedzaniem atrakcji, które ma nam do zaoferowania Państwo Środka. Dla takich korzyści warto spędzić w podróży trochę więcej czasu!