Saint Kitts i Nevis to mała wyspa na Karaibach. Jest to piękne miejsce, z bujną zieloną roślinnością i błękitną wodą. W kraju znajduje się najstarszy las deszczowy na półkuli zachodniej. Jednak przejście z jednej strony wyspy na drugą nie zajmuje dużo czasu.

Jeśli chcesz tam polecieć, możesz znaleźć tanie loty różnymi liniami lotniczymi, takimi jak Air Canada czy United Airlines. Tanie bilety można również znaleźć w innych międzynarodowych liniach lotniczych, takich jak Delta Airlines czy British Airways.

Saint Kitts i Nevis to bliźniaczy kraj w Indiach Zachodnich. Kraj słynie z pięknych plaż, niesamowitych wodospadów i popularnej miejscowości turystycznej, jaką jest Twierdza Brimstone Hill.

Populacja kraju wynosi około 55 000 osób, a dwa języki urzędowe to angielski i francuski. Walutą używaną w Saint Kitts i Nevis jest dolar wschodniokaraibski (EC$).

Saint Kitts i Nevis oferuje odwiedzającym wiele atrakcji. Niektóre z nich to: Park Narodowy Brimstone Hill Fortress, Caribelle Batik Boutique Gallery, Basseterre Market Place, Caribelle Batik Factory Tour, Turtle Beach Resort & Spa.

Niektóre z najpopularniejszych atrakcji w kraju to:

  • Park Narodowy Brimstone Hill Fortress (wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO)

  • Park Narodowy Archipelagu Waszyngtona (seria nisko położonych wysp)

  • Park Narodowy Mount Liamuiga (najwyższy szczyt w kraju)

  • Ogród Botaniczny (jedyny na Karaibach)

  • Golden Rock, wulkaniczna formacja skalna na wybrzeżu

W kraju panuje klimat tropikalny z dwiema porami roku – porą deszczową (maj-październik) i porą suchą (listopad-kwiecień). Najlepszy czas na wizytę w Saint Kitts i Nevis to pora sucha, kiedy możesz cieszyć się wszystkimi plażami, wodospadami, szlakami lasów deszczowych, szczytami górskimi i światowej sławy ogrodami botanicznymi, nie martwiąc się o zmoknięcie lub spocenie.

Lotnisko w Saint Kitts i Nevis nosi nazwę Międzynarodowy Port Lotniczy im. Roberta Llewelyna Bradshawa (kod IATA: SKB) na cześć pierwszej osoby, która urodziła się na wyspie w 1948 roku. Zostało otwarte w 1983 roku, aby zastąpić stare, otwarte w 1937 roku. Na lotnisku znajdują się trzy hale, każda z siedmioma bramkami.