Tanie loty do Nur-Sultan to doskonały sposób na poznanie tego środkowoazjatyckiego kraju. Możesz znaleźć naprawdę dobre oferty na bilety lotnicze, a miasto jest łatwe do poruszania się dzięki tanim środkom transportu.

Miasto Nur-Sultan jest stolicą Kazachstanu i jest doskonałym miejscem na tanie loty. Miasto ma wiele atrakcji turystycznych, od muzeów po parki, aw okolicy znajdziesz mnóstwo tanich hoteli zapewniających komfortowy pobyt.

Nur-Sultan leży u podnóża Trans-Ili Alatau w północno-wschodniej części Kazachstanu, na skrzyżowaniu ważnych szlaków handlowych między Rosją a Chinami. Miasto zostało założone w 1830 roku jako fort i osada w pobliżu starego szlaku handlowego wiodącego z Rosji do Chin.

Zamieszkuje go około 700 000 osób i znajduje się nad rzeką Ishim w regionie Zachodniego Kazachstanu. Miasto posiada szereg atrakcji, które warto odwiedzić.

Pierwszą atrakcją jest Pałac Nur-Astana, który został otwarty dla zwiedzających w 2008 roku. Pałac wybudował Nursułtan Nazarbajew, ówczesny prezydent Kazachstanu. Znajduje się w centrum Nur-Sultan i ma powierzchnię ponad 1 miliona metrów kwadratowych. Pałac pełni również funkcję centrum kulturalnego ze stałymi wystawami i galeriami na wystawy sztuki, koncerty muzyczne i spektakle teatralne.

Drugą rzeczą do zrobienia w Nur-Sultanie jest wizyta na Rynku Centralnym, który działa od 1948 roku.

Lotnisko Nur-Sultan zostało zbudowane w 2011 roku i kosztowało 700 mln USD. Lotnisko może obsłużyć 3 mln pasażerów rocznie, ale oczekuje się, że do 2025 r. liczba ta wzrośnie do 5 mln.

Port lotniczy Nur-Sultan został otwarty 2 listopada 2012 roku. Zastąpił on międzynarodowy port lotniczy Ałmaty jako główny międzynarodowy port lotniczy Astany i może pomieścić do 6 milionów pasażerów rocznie.