Sandefjord to miasto w Norwegii, które znajduje się na południowym wybrzeżu kraju. Jest stolicą hrabstwa Vestfold i liczy około 33 000 mieszkańców.

Jeśli szukasz tanich lotów do Sandefjord, jesteś we właściwym miejscu. Oferujemy najlepsze oferty na loty do Sandefjord i znajdziemy dla Ciebie lot, który będzie odpowiadał Twojemu budżetowi.

Miasto posiada wiele wartych odwiedzenia atrakcji. Jednym z nich jest największy na świecie statek Wikingów, The Oseberg Ship. Statek został znaleziony w 1904 roku i był zakopany przez wieki. Jest obecnie wystawiany w Muzeum Wikingów w Lademoen w Oslo.

Kolejną atrakcją wartą odwiedzenia jest Norweskie Muzeum Morskie, w którym prezentowane są modele z całej Skandynawii oraz ekspozycja o norweskiej historii morskiej.

Istnieje również wiele pięknych plaż, na których można odpocząć i cieszyć się czasem latem lub zimą, gdy chcesz uciec przed zimnem i opadami śniegu.

Sandefjord słynie z rybołówstwa i Norweskiego Muzeum Rybaka. Miasto posiada również największy targ rybny w Norwegii i jest jednym z największych w Europie.

Miasto znane jest również ze swojej architektury, w której znajduje się wiele drewnianych budynków z XVI wieku.

Najlepszy czas na wizytę w Sandefjord to okres od maja do września.

Sandefjord lufthavn, czyli lotnisko Sandefjord, to lotnisko położone w gminie Sandefjord w Norwegii. Lotnisko znajduje się około 10 kilometrów od centrum miasta.

Celem artykułu jest przedstawienie informacji o lotnisku i jego historii oraz rozwoju w ostatnich latach.

Potwierdzono, że nowy terminal zostanie wybudowany w 2020 roku, a przewidywany koszt to 500 mln NOK i przepustowość dla 3 mln pasażerów rocznie.