Tanie loty na Zanzibar to świetna okazja na bliższe spotkanie z tą rajską wyspą. Dlaczego akurat spędzić urlop tam? Powodów jest wiele. Natomiast pewne jest, że ta onieśmielająco piękna wyspa zachwyci niejednego konesera dalekich podróży.

Pod względem geograficznym Zanzibar jest wyspą położoną na Oceanie Indyjskim i stanowi największą wyspę Archipelagu Zanzibar. Największe miasto, w którym znajduje się lotnisko, nazywa się tak samo jak wyspa i archipelag, czyli Zanzibar. Walutą obowiązującą tutaj jest szyling tanzański, gdzie 1000 szylingów tanzańskich to w przybliżeniu 1,70 zł.

Zanzibar pozwala na pełen relaks i odpoczynek od stresującego życia w mieście. Ukojenie z pewnością odkryjemy w pięknych, piaszczystych plażach otoczonych palmami oraz krystalicznie turkusowych wodach. Wyspa oferuje szereg atrakcji – przez nurkowanie, kitesurfing, po rejsy lokalnymi łodziami i Safari Blue. Wiele ciekawych aktywności czeka na nas również na lądzie. Z pewnością warto udać się na pobliskie plantacje przypraw, aby dowiedzieć się i zobaczyć na własne oczy jak wygląda hodowla dobrze nam znanych przypraw stosowanych na co dzień. Są to między innymi goździki, pieprz, kardamon, kurkuma, trawa cytrynowa, a także wanilia i imbir. Podczas wypoczynku na Zanzibarze nie można zapomnieć o odwiedzinach w Narodowym Parku Jozani Chwaka Bay, by zobaczyć z bliska tutejsze małpy oraz wiele innych ciekawych gatunków zwierząt i roślin.

Bezpośrednie loty Polska – Zanzibar obsługiwane są przez nasze ojczyste linie lotnicze LOT. Wylot na tą trasę odbywa się z Warszawy. Do tego rajskiego zakątka można dostać się także z przesiadkami, jest to natomiast mniej komfortowa opcja. Aby zakupić okazyjnie bilety lotnicze na Zanzibar najlepiej jest obserwować na bieżąco zmiany cen na tej trasie. Często rozsądniej jest odpowiednio wcześniej zaplanować swój wyjazd dzięki czemu cena biletu będzie atrakcyjniejsza, choć nie jest to sztywną regułą.

Warto śledzić okazje i skorzystać z tanich lotów na Zanzibar, żeby móc cieszyć się urokami tej tropikalnej wyspy.